pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

14:17 2018.02.19
star_border Додати в обрані

На Южно-Українській АЕС проходять практику майбутні атомники

На Южно-Українській АЭС у лютому розпочалися виробнича та переддипломна практики 32-х студентів двох вищих навчальних закладів

На Южно-Українській АЭС у лютому розпочалися виробнича та переддипломна практики 32-х студентів двох вищих навчальних закладів – Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ) та Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» (НТУУ «КПІ»). Залежно від обраної спеціальності, практичні навички майбутньої професії вони опановують у 11 підрозділах підприємства – двох реакторних та двох турбінних цехах; відділі охорони навколишнього середовища; хімічному та електричному цехах; службі надійності, ресурсу та продовження експлуатації; цеху теплової автоматики та вимірювань; відділі ядерної безпеки; цеху водопровідно-каналізаційного господарства та теплових мереж.

 За кожним з практикантів закріплено досвідченого наставника. Один з них, заступник начальника реакторного цеху №1 Микола Михайлов зазначає: «Практика – це той період, коли студенти зі слухачів мають стати потенційними працівниками, а також остаточно вирішити для себе, чи правильним був вибір майбутньої професії» та продовжує: «Свого часу я теж проходив виробничу та переддипломну практики на нашій станції. А пізніше по закінченні вишу я прийшов сюди працювати».

За словами наставника, два види практики, які проходять студенти на АЕС, потребують різних підходів. Виробнича полягає в першому знайомстві з підприємством, а також у попередньому визначенні теми майбутнього диплому. Переддипломна передбачає більш глибоке вивчення вже обраної теми та всебічну допомогу керівника практики в підготовці до її правильного викладення.

П’ятнадцять сьогоднішніх практикантів свого часу пройшли серйозний відбір та отримали право на укладання тристоронніх договорів «АЕС-виш-студент». Один з них - студент 3 курсу ОНПУ Віталій Душок розповів: «Майбутню професію обрав заздалегідь. У 11 класі сподобався курс фізики, захотів дізнатися більше. Тому вибрав своє направлення по життю, яке пов’язав з атомною енергетикою. У перші дні практики вразили масштаби станції. Вже отримав уявлення про місце своєї можливої майбутньої роботи».

«За умови дотримання вимог тристоронньої угоди студенти отримують право на обов’язкове працевлаштування на АЕС, - пояснює провідний інженер управління кадрів Алла Мосяєва. - Їхні виробнича та переддипломна практики проходять виключно на Южно-Українській атомній станції, у відповідних цехах, залежно від спеціальності студента». На сьогоднішній день за тристоронніми договорами про цільову підготовку молодих фахівців для ВП ЮУАЕС у 7 провідних вишах України навчаються 76 студентів.

Дбають кадровики ВП ЮУАЕС і про оновлення та поповнення робітничого персоналу підприємства. Паралельно зі студентами вищих навчальних закладів виробничу практику на Южно-Українському енергокомплексі наразі проходять десятеро кращих учнів Державного навчального закладу «Южноукраїнський професійний ліцей».


Контактна особа

Олександр Пелюх

Відокремлений підрозділ "Южно-Українська АЕС" ДП "НАЕК "Енергоатом", Южноукраїнськ