pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

16:55 2018.08.20
star_border Додати в обрані

Підприємця оштрафували за неправомірне використання позначення «Препарат 30(в)»

Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Сметану О.А. на 49 250 грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Так, до органу Комітету звернулось ТОВ «АГРОПРОМНІКА», яке з 2002 року використовує в своїй діяльності позначення «Препарат 30(в)» на ринку пестицидів та іншої агрохімічної продукції, що підтверджується рядом офіційних дозвільних документів, а також товариство є власником знаку для товарів і послуг «Препарат 30 (в)» на підставі свідоцтва на знак для товарів і послуг.

Однак, у листопаді 2016 року, працівниками товариства, в мережі Інтернет на сторінці веб-сайту «sad-ogorod.biz.ua», була виявлена інформація стосовно пропонування ФОП Сметаною О.А. для продажу інсектоакарициду з розміщенням позначення «Препарат 30(в)», який ТОВ «АГРОПРОМНІКА» раніше почало використовувати у своїй господарській діяльності.

Як вказує товариство, воно не надавало жодному з суб’єктів господарювання будь-якого дозволу (згоди) на використання вказаного позначення.

У свою чергу, відповідно до висновку судової експертизи у сфері інтелектуальної власності ХАРКІВСЬКОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ІНСТИТУТУ СУДОВИХ ЕКСПЕРТИЗ, позначення «Препарат 30(в)», нанесене на упаковку товару, який пропонується на інтернет-сайті, є схожим настільки, що його можна сплутати із уже зареєстрованим знаком для товарів і послуг.

Також, як з’ясували антимонопольщики, вказаний висновок судової експертизи отриманий в рамках судового провадження у справі і рішенням Господарського суду Харківської області у цій справі ФОП Сметані О.А. заборонено використовувати позначення «Препарат 30(в)» у друкованих виданнях, рекламі, мережі Інтернет, на етикетках, упаковках, під час пропонування товарів для продажу, їх продажу та іншого застосування такого позначення.

Таким чином, тервідділення АМКУ визнало дії підприємця порушенням, передбаченим статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді неправомірного позначення без дозволу (згоди) суб’єкта господарювання, який раніше почав використовувати його у господарській діяльності, що може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта господарювання.

За вказане порушення ФОП Сметана О.А. і був оштрафований на вказану суму.

рішення відомства: 

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=95143&schema=kha

Контактна особа