pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

11:04 2018.08.08
star_border Додати в обрані

Барометр ринку праці України: головні тенденції І півріччя 2018 року

Ми підготували найактуальніші дані, провели опитування роботодавців та працівників, проаналізували головні тенденції ринку праці І півріччя 2018 року та готові поділитися з вами результатами наших досліджень.

Головні тенденції ринку праці у І півріччі 2018 року:

• Перше півріччя 2018 року – відносно стабільний період на ринку праці України. Так, чверть роботодавців повідомили про стабільну роботу бізнесу, ще чверть зауважила, що їм довелося зустрітися із низкою випробувань, які вдалося успішно подолати. Варіації у кількості вакансій та резюме відбувалися, але були незначними за винятком підвищення активності у лютому, порівняно з січнем.

• Більшою мірою набір персоналу відбувався з метою замінити тих, хто пішов. Хоча були компанії, в яких набирали нових співробітників у зв’язку із розширенням бізнесу.

• Регіональна структура вакансій та резюме лишилася без змін. До ТОП-5 областей увійшли Київська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська та Львівська області. По містах найбільша кількість як вакансій, так і резюме представлена у столиці. У Києві шукали в основному спеціалістів сфер «ІТ, телеком», «Продажі», «Маркетинг». Тоді як в регіонах у трійку провідних замість сфери «Маркетинг» увійшла сфера «Виробництво».

• У структурі попиту та пропозиції, як і минулого року, найбільша кількість вакансій пропонувалася у сферах «Продажі», «ІТ, телеком» та «Маркетинг». У цих сферах відбувався активний пошук фахівців. Серед пошукачів найбільш наповнений напрямок «Початок кар’єри». Також доволі широко представлені сфери «ІТ, телеком» та «Продажі».

• Конкуренція на ринку праці у першому півріччі перебувала на рівні 3-4 людини на 1 вакантне місце (hh-індекс – співвідношення кількості резюме до кількості вакансій). До ТОП-5 сфер з найвищою конкуренцією у І півріччі 2018 року увійшли «Вищий менеджмент», «Видобуток сировини», «Початок кар’єри, студенти», «Юристи» та «Мистецтво, медіа, розваги». Ці сфери були конкурентними і 2017 року.

• Аналіз ринку праці за галузями показує, що найвища конкуренція впродовж останніх років залишається у категорії «Вищий менеджмент» – близько 13 осіб на одне місце. До ТОП-5 також увійшли «Видобуток сировини», «Початок кар’єри, студенти», «Юристи» та «Мистецтво, медіа, розваги». Мінімальна конкуренція у першому півріччі спостерігалася у таких сферах, як «Автомобільний бізнес», «Консультування», «Страхування», «Робітничий персонал», «Інсталяція та сервіс».

• У І півріччі 2018 року частина роботодавців піднімали заробітну плату своїм працівникам.Третина опитаних зазначила, що в їхніх компаніях підвищили зарплату всім співробітникам без винятку; у 30% – підвищили тільки тим, хто виконав або перевиконав план/KPI. Ще третина респондентів зауважили, що у компаніях, де вони працюють, не переглядали заробітну плату. І хоча більшість роботодавців заявляють про збільшення заробітних плат, підвищення не були значними: в основному йдеться про зростання на 5-10%.

БАРОМЕТР - https://hhcdn.ru/file/16609522.pdf

Контактна особа

Катерина Криворученко

HeadHunter Україна, Київ