pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

12:54 2018.07.06
star_border Додати в обрані

Торт «Золотий ключик» & торт «Казковий ключик» – раунд другий

АМКУ оштрафував ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК» на 326 052 грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.


У листопаді 2017 року Антимонопольний комітет України оштрафував ПАТ «Київхліб» за те, що він недобросовісно конкурував з ДП «Кондитерська корпорація «РОШЕН».

Тоді справа стосувалась оформлення упаковки кондитерського виробу – торту «Казковий ключик», що було схожим на оформлення упаковки торту «Золотий ключик» виробництва ДП «КК «РОШЕН».

Як зазначають антимонопольщики, ПАТ «КИЇВХЛІБ» припинив виробництво та реалізацію виробу «Казковий ключик» із зовнішнім оформленням, що було предметом розгляду тієї справи. Однак, як згодом встановило відомство, з травня 2017 року ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК» було розпочато випуск торту з ідентичною назвою та зовнішнім оформленням упаковки.

Так, до АМКУ у вересні 2017 року надійшла заява від ДП «КК «РОШЕН» про порушення ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК» законодавства про захист від недобросовісної конкуренції щодо оформлення упаковки кондитерського виробу – торта «Казковий ключик».

В результаті, як вказує Комітет, аналіз зовнішнього оформлення торта «Золотий ключик», виробництва ДП «КК «РОШЕН», та зовнішнього оформлення торта «Казковий ключик», виробництва ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК», свідчить про те, що за загальною композицією (оформленням упаковки), кольоровою гамою (загальним фоном та кольором написів), розміщенням основних написів та окремих елементів оформлення упаковок тортів «Казковий ключий» та «Золотий ключик», є схожим.

Окрім того, порівняльний аналіз зовнішнього оформлення упаковки торта «Казковий ключик», виробництва ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК», та торта «Казковий ключик», виробництва ПАТ «КИЇВХЛІБ», теж свідчив про те, що зразки є схожими між собою.

При цьому словесні позначення у елементах оформлення упаковки мають незначні відмінності, що не впливають на схожість зовнішнього оформлення: замість позначення 1930 у зовнішньому оформленні торта «Казковий ключик», виробництва ПАТ «КИЇВХЛІБ», у зовнішньому оформленні торта «Казковий ключик», виробництва ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК», зазначено 1907, також замість слів «Ваш БКК!» на стрічці зазначено «Щастя є!».

Тобто, через місяць після припинення ПАТ «КИЇВХЛІБ» виробництва торту «Казковий ключик», ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК» фактично розпочинає випускати продукцію з тою ж назвою, зовнішнім оформленням упаковки, складом основних інгредієнтів, що підтверджується інформацією у маркуваннях упаковки торту.

Таким чином дії ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК», як і раніше дії ПАТ «КИЇВХЛІБ», були визнані АМКУ порушенням, передбаченим статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді використання без дозволу (згоди) ДП «КК «РОШЕН» оформлення упаковки кондитерського виробу – торту «Казковий ключик», схожого на оформлення упаковки кондитерського виробу – торту «Золотий ключик», яке раніше почало використовувати ДП «КК «РОШЕН» у своїй господарській діяльності, за що відомство і оштрафувало товариство відповідно до норм чинного законодавства.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=142754&schema=main

Контактна особа