pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

16:13 2018.07.05
star_border Додати в обрані

Майже мільйон гривень заплатить виробник виноградних вин за інформаційні порушення

ТОВ «Котнар-М» має заплатити 978 400 грн штрафу за 4 порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Антимонопольний комітет України нещодавно оштрафував вказане товариство за неподання інформації на вимогу державного уповноваженого Комітету у встановлений ним строк, за подання неповної та за подання недостовірної інформації.

Так, як повідомляє відомство, до Комітету надійшла заява від компанії «R&A BAILEY & CO» (м. Дублін, Ірландія) про недобросовісну конкуренцію в діях ТОВ «Котнар-М» під час виробництва та реалізації кремових лікерів «O’Dailys».

У зв’язку ж з необхідністю встановлення фактичних обставин, АМКУ, у липні 2017 року, надіслав товариству вимогу в якій було запропоновано протягом 25 календарних днів з дня отримання цієї вимоги надати Комітету інформацію та належним чином засвідчені копії документів відповідно до 33 пунктів вимоги.

І хоч ТОВ «Котнар-М» зверталось до Комітету з проханням продовжити термін надання запитуваної інформації, проте і у новий, призначений відомством строк, інформація та документи, які запитувались у вимозі, до Комітету від товариства так і не надійшли.

Таким чином АМКУ визнав вказані дії порушенням, передбаченим пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді неподання інформації Комітету на вимогу державного уповноваженого Комітету у встановлений ним строк, за що і оштрафував суб’єкта господарювання на 54 400 грн.

Згодом, у вересні 2017 року, відомство надіслало ще одну вимогу ТОВ «Котнар-М» про надання інформації, що складалась з 33 пунктів, однак цього разу товариство не надало інформацію на 8 пунктів вимоги, за що Комітет, відповідно до норм чинного законодавства, і оштрафував його на 108 000 грн за подання інформації в неповному обсязі у встановлений відомством строк.

Проте в тому ж самому листі, в якому була відсутня інформація на ті 8 пунктів, ТОВ «Котнар-М» вказало, що рішенням Берегівського районного суду України від 17 серпня 2017 року по справі № 297/2327/17 був встановлений факт порушення авторських прав на етикетки лікера Бейліс Орігінал (Baileys Original) компанії «R&A BAILEY & CO», де остання використовує зображення автора картини «Мечты Закарпатья» без його згоди на розміщення та відсутності майнових прав на цю картину, тим самим порушуючи законодавство України. За цими підставами в господарському суді Закарпатської області розглядається позов майнового характеру щодо вилучення з реалізації продукції лінійки лікерів «Бейліз» компанії «R&A BAILEY & CO», реалізація якої заподіяла шкоди ТОВ «Котнар-М».

Однак, як з’ясували антимонопольщики, у Єдиному державному реєстрі судових рішень, заочне рішення Берегівського районного суду Закарпатської області від 17.08.2017 у справі № 297/2327/17 відсутнє. Також у Реєстрі відсутня інформація про цю справу та будь-які інші документи (ухвали, рішення тощо) Берегівського районного суду Закарпатської області, що пов’язані з нею.

У свою чергу Берегівський районний суд Закарпатської області повідомив, що до суду не надходила позовна заява до «R&A BAILEY & CO» про поновлення порушених авторських прав, припинення дій, що порушують авторське право та стягнення компенсації і моральної шкоди, а вказаний номер було присвоєно зовсім іншій справі, яка надійшла до райсуду 12.10.2017 року».

Таким чином, як зазначає АМКУ, товариство подавши відомству недостовірну інформацію вчинило порушення, передбачене пунктом 15 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», за що і отримало від відомства штраф у розмірі 680 000 грн.

Тоді ж, у вересні 2017 року, АМКУ розпочав розгляд справи за ознаками вчинення ТОВ «Котнар-М» порушень, передбачених:

статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» щодо використання без дозволу (згоди) Компанією «R&A BAILEY & CO» (Республіка Ірландія) лікерів під позначенням «O’DAILYS» назви та етикеток, які є схожими на назву та оформлення етикеток лікерів під позначенням «BAILEYS», які міжнародна компанія «R&A BAILEY & CO» раніше за ТОВ «Котнар-М» почала використовувати в господарській діяльності, що може призвести до змішування з діяльністю компанії «R&A BAILEY & CO»;

статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, та містить неправдиві дані про походження товару – лікеру «O’DAILYS Original».

У зв’язку з цим відомство знову надіслало ТОВ «Котнар-М» вимогу, в якій запропоновало протягом 10 календарних днів з дня отримання вимоги надати Комітету інформацію та належним чином засвідчені копії документів відповідно до 10 пунктів вимоги. Однак і цього разу АМКУ не отримав від суб’єкта господарювання необхідної інформації за що і оштрафував його на 136 000 грн.

Таким чином загальна сума штрафів за всі вказані порушення і склала 978 400 грн, які тепер товариство і має сплатити до державного бюджету.


відповідно до рішень відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/control/main/uk/publish/article/142717

Контактна особа