pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

23:45 2018.06.19
star_border Додати в обрані

Час єднання!

15 червня (п’ятниця) відбулись Установчі збори громадської спілки організацій, які створені внутрішньо переміщеними особами та/або здійснюють захист їх прав (надалі - Організації ВПО).
В ході зборів було обрана назва Громаська спілка "Сильніші разом", обрані спільні вектори діяльності та керівні органи.

Ініціаторами об’єднання є близько 20  Організацій ВПО, які визначили однією з головних ідей об’єднання - консолідацію зусиль організацій та окремих громадських активістів в напрямку розвитку місцевих громад, сприяння інтеграції ВПО у місцеві громади, посилення згуртованості приймаючих громад. Тому меседжем діяльності громадської спілки обрали: "Разом будуємо мир та розбудовуємо громади" . Вже є позитивні приклади, коли, наприклад,  організація ВПО допомогла відновити місцевій громаді постачання питної води (збирали голоси, звертались до органів місцевого самоуправління), і цим самим укріпили свій авторитет та прискорили інтеграцію.

 Вірьовкіна Л.В: «До появи розуміння необхідності об’єднання нас підштовхнуло те, що в більшості як самі переселенці, так і організації, які були ними створенні, відокремлені одна від одної у своїй діяльності, мають різні погляди на ситуацію в країні, проблеми в залежності від регіонів проживання. Так, деякі спільноти ВПО казали в ЗМІ про необхідність відміни соціальних виплат з метою переводу цих заощаджених коштів на житлові програми, а інші, більш соціально незахищені, звісно проти.  На жаль, до цього часу не існувало жодної суспільно позитивної ідеї, організаційно-правової форми, які б поєднували всіх цих людей та всі ці організації. Все це негативно позначалось на іміджі переселенців. Для суспільства такі люди бачились як особи без мети, без цілей існування, без власного розуміння своєї ролі в становленні країни.»

 Причиною обрання саме такого спільного вектору руху  стало соціальні дослідження та власний досвід, що приблизно більшість із внутрішньо переміщених осіб по різним причинам не планують повертатись на території, з яких виїхали: проукраїнська позиція, побоювання фізичної розправи, пошкодження житла, відсутність роботи тощо  « 38% респондентів не готові залишити нинішнє місце проживання за будь-яких обставин». (https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2456269-ne-gotovi-povertatisa-nazad-pereselenci-v-svitli-sociologii.html). Поволі слабшає і емоційна прив’язаність переселенців до рідних місць (https://www.youtube.com/watch?v=ikfd9YfsC9g&feature=youtu.be).

 До цієї спільноти ми запрошуємо долучитись інші організації ВПО!

 Відповідаючи на питання «нащо об’єднуватись»,  можна згадати народний вислів «один в полі не воїн». Разом ми будемо мати більший вплив на центральні органи влади при вирішенні питань захисту прав ВПО, інтеграцію в місцеві громади, представництва проблеми переселенців на міжнародному арені та формування позитивного іміджу.

 Ми зможемо:  

  • більш об’єктивно збирати питання з регіонів, конкретних приймаючих громад, систематизувати цю інформацію та передати органам влади та міжнародним організація;
  • налагодити діалог, знайти взаєморозуміння та взаємодію між органами влади в напрямку вирішення проблем ВПО (місцевий, обласний, державний рівень) у різних сферах діяльності;
  • підтримувати комунікаційні зв’язки з громадськими організаціями інших регіонів України для вирішення спільних проблем та обміну досвідом;
  • проводити системні адвокаційні дії щодо захисту прав переселенців у різних регіонах або посилювати вплив переселенців на вирішення своїх проблем (через захист виборчих та інших громадянських прав).

 Ми вважаємо, що єдиний дієвий спосіб вирішення цих питань – це поєднатись, згуртуватись.

 Будемо вдячні за будь яку інформаційну підтримку з Вашого боку.  

Контактна особа – Вірьовкіна Лілія, Голова ГО «ТИ ПОТРІБЕН УКРАЇНІ»

Тел +380665865080, +380505304977

Lilya.veryovkina@gmail.com


Контактна особа