pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

17:00 2021.11.25
star_border Додати в обрані

Волков Сергій та його соціальний проект «Обличчя славетного міста»

Відомий український фотограф спробув привернути увагу до видатних людей, які зустріли свою старість на самоті та не відчувають ніякої уваги від влади та суспільства.

 Волков Сергій – фотограф, член НСФХУ та UAPP, лауреат національних та міжнародних фотоконкурсів. Народився та виріс на півдні України, в маленькому рибацькому місті Генічеську на березі Азовського моря. Шлях фотографа розпочався у 2012 році. Після переїзду до міста Рівне, Сергій вступає до відомого фотоклубу «Час», де й продовжує займатись творчістю та мистецтвом.
 Знаходячись за 1000 км від рідного міста, Сергію припадає на думку ідея створити власний соціальний проект. Творчий задум полягає в тому, щоб відшукати найвидатніших мешканців рідного міста, які зробили вагомий внесок в його розбудову та доклали значних зусиль щоб перетворити свою діяльність в історичне та безцінне культурне надбання. Письменники, музиканти, скульптори, художники, митці, журналісти, медики та представники інших галузей стали моделями автора ідеї та яскравими героями проекту. Багато видатних діячів нажаль не змогли стати учасниками задуму, адже відійшли з життя.
 Головна ідея мала спонукати громадськість згадати імена та обличчя тих людей, які не шкодували сил, здоров’я, часу та працювали на благо суспільства, міста та України в цілому. Це була подяка всім діячам від автора проекту мовою мистецтва, мовою фотографії. Нажаль багато героїв вже забуті, про них не піклується місцева влада, деякі залишились без близького оточення та згасають на самоті.
 Ось, як згадує перші зустрічі з героями проекту Волков Сергій: «Насправді, це були дуже хвилюючі моменти. Всі люди з ким я зустрічався були справжніми талантами. Про деяких я чув колись в школі. Були й ті хто досі займався улюбленою справою свого життя. А були й ті про яких я не чув ніколи. Всі вони досягли високих вершин в своїх галузях, але про більшість з них вже ніхто не згадує. Роблячи ці знімки, я вперше чергу хотів подякувати їм за кропітку працю та любов до своєї справи, за їх внесок у розвиток рідного краю.
Дізнавшись про фото проект колишнього жителя міста, відгукнулись працівники місцевого відділу культури, краєзнавчого музею та активісти. Разом було вирішено зробити виставку, на основі зроблених фотознімків. З назвою довго не довелось визначатись. «Обличчя славетного міста» - саме під такою назвою була відкрита фотовиставка Волкова Сергія, яка була присвячена Дню міста.
 Саме під час зйомок виникла ідея назвати цей проект «Обличчя славетного міста». Все, що пережили та побачили в своєму житті герої проекту, відображалось в їх очах та на обличчі. Вони не професійні моделі, тому позувати була абсолютно зайве. Фокус об’єктива автора, без особливих зусиль фіксував унікальні і в той же час буденні образи. Результатом роботи фотографа стали серії чорно-білих портретів, які й прикрасили виставку в будівлі місцевого музею.

Посилання до фотографій - https://dropmefiles.com/hbpGD

Контактна особа

Сергій Волков

Фотограф Волков Сергій, Рівне