pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

15:07 2021.08.16
star_border Додати в обрані

Вперше відбудеться мультимедійна вистава українського дому «шлях до...» до дня незалежності України

Національний центр «Український дім» представить вражаючу site-specific виставу «ШЛЯХ ДО...», аналогів якої у світі ще не було, до Дня Незалежності України. Подія всеукраїнського рівня, буде пристуній офіс президента.


МУЛЬТИМЕДІЙНА ВИСТАВА «ШЛЯХ ДО...» ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

 Національний центр «Український дім» представить вражаючу site-specific виставу «ШЛЯХ ДО...», аналогів якої у світі ще не було, до Дня Незалежності України.

 — Проєкт «Шлях до..» є важливим етапом шляху Українського Дому до гідного сенсу і наповнення, — розповіла директорка національного центру Ольга Вієру. — Працюючи над ним, ми маємо дві мети: підготувати проєкт, який стане натхненним подарунком до Дня Незалежності та ще раз продемонструвати потужний потенціал Українського Дому у виконанні його суспільної місії — представлення кращого національного продукту, прогресивних ідей та ініціатив.

 «ШЛЯХ ДО...» — це велика мрія про майбутню Україну, в яку всі ми хочемо прийти. У виставі ідея шляху розкривається як метафора змін та сутнісних перевтілень, прийняття себе та звільнення від будь-яких умовностей. Шлях зрілості, незалежності та опанування власної сили.

 Режисер вистави — Влад Троїцький, засновник і художній керівник гуртів Дахабраха, Dakh Daughters, міжнародного мультидисциплінарного фестивалю ГОГОЛЬФЕСТ.

 — На День Незалежності хочеться свята, але свято має бути в контексті — коли ти бачиш, через що проходиш. Вистава налаштована на творення, але творити має кожен — поставити запитання, отримати досвід емоційного переживання та з цим переживанням змінювати своє життя. Тому це дійство буде зрозумілим та цікавим для всіх, — пояснив Троїцький.

 Драматургія розгорнеться у 4-вимірній площині — захоплюючи увагу глядачів через усі органи чуття та проводячи через весь спектр емоцій. Це новий та експериментальний формат проєкту, втілений у синтезі мистецьких та технологічних компонентів: масштабної інсталяції, просторових відеопроєкцій, сучасного образного балету від театру танцю «Тотем», акторського читання, авторської музики композиторки Яни Шлябанської та співу вокалістів формації NOVA OPERA.

 

— «ШЛЯХ ДО...» — це шлях у майбутнє. У те майбутнє, яке кожна людина, котра живе на українській землі, прагне для себе та своїх дітей. Проте як можна дивитися у майбутнє не усвідомлюючи себе у минулому та не розуміючи, хто ти у теперішньому? Ми хочемо у глядача залишити відчуття ясності та надії, та віри у те, що кожен з нас може зробити неможливе, — поділилася Кристина Шишкарьова, хореографиня проєкту.

 

Site-specific орієнтація з максимальним використанням особливостей багатошарової архітектури Українського Дому робить проєкт неповторним в іншій локації.

 

— Я думаю, що цей проєкт унікальний не тільки для України, але й для всього світу. Хочеться, щоб Український Дім на Європейській площі задихав іншою енергією. І ось ця енергія — сучасний танець, сильна робота з мультимедіа, художнє світло, геніальна музика, вокальне виконання. Проєкт розкриває різні світи різних художників — хореографа, композитора, відеохудожника. І я, як режисер, з них компоную образ єдиної чарівливої України, — сказав Влад Троїцький.

 

— Видовищне дійство про Україну, втілене провідним українським режисером, відомим хореографом, талановитими акторами, нові технології та форми, інноваційні підходи — все це є максимально органічним для діяльності представницького національного центру, — додала директорка Українського Дому.

 

Мультимедійна вистава «ШЛЯХ ДО...» стане частиною програми до Дня Незалежності України від Національного центру «Український дім». Крім дійства, 25-28 серпня відвідувачі матимуть можливість побачити тотальну відеоінсталяцію «Україна з неба», створену у співпраці з Ukraїner. Партнери програми до Дня Незалежності — Visa та Ощадбанк.


Контактна особа

Вікторія Гаркуша

агенція комунікацій Варто, Київ