pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

14:33 2021.06.18
star_border Додати в обрані

2 мільйони гривень призового фонду розділять переможці конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge 2021

15-16 червня, в рамках Міжнародного авіакосмічного салону «АВІАСВІТ-ХХІ» у МВЦ, ГО «Асоціація Ноосфера» провела V гранд-фінал конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge.

Vernadsky Challenge ініціював меценат та послідовник вчення про Ноосферу Макс Поляков в січні 2015 року. За 6 років існування конкурсу у ньому взяли участь понад 600 команд з 36 країн світу й України зокрема. На сьогодні у фокусі інтересів конкурсу два напрями: космічні технології та активна біоелектроніка. У 2016 році Макс Поляков збільшив призовий фонд до 2 мільйонів гривень, а у 2017 році до журі Vernadsky Challenge долучився легендарний руйнівник міфів – Джеймі Гайнеман.

У цьогорічному конкурсі взяли участь 132 стартапи: 89 закордонних і 43 українські. Більше ніж половина – це проєкти космічної тематики. До фіналу потрапили 10 кращих учасників з 6 країн: Канада, Словаччина, Швеція, Іспанія, США та Україна. Така широка географія конкурсу – не випадковість, адже організатори ставлять за мету не лише знайти перспективні hardware-стартапи, і мотивувати їх на подальшу плідну діяльність шляхом грантової підтримки, але й побудувати справжній нетворкінг-майданчик для інженерів з усього світу.

Третє місце на конкурсі Vernadsky Challenge та грант 400 000 гривень отримала космічна розробка BOROSPACE зі Словаччини. Автори проєкту розробили інноваційну конструкцію літій-іонних акумуляторів, завдяки якій батарея не просто зберігатиме електроенергію, але й служитиме гібридним ракетним паливом після завершення місії.

Заслужене друге місце та грант 600 000 гривень отримав український проєкт Provizio. Команда Provizio розробила прилад для вимірювання внутрішньоочного тиску, який допомагає відтермінувати втрату зору. Програмне забезпечення Provizio в режимі реального часу сповіщає лікаря про зміни тиску й інформує його щодо можливих варіантів лікування.

Перше місце на Vernadsky Challenge 2021 та 1 000 000 гривень дістались проєкту Medicsen з Іспанії. Команда Medicsen створила розумний пластир, який відкриває мікропори в шкірі людини для неінвазивного введення ліків з великим розміром молекул, таких, наприклад, як інсулін.

У фіналі Україну також представляли проєкти енергетичного модуля міжорбітального транспортного засобу, суборбітальної ракети K300Geo, безконтактного 3D-нанопрофілометра, і PancakeSat – супутник з унікальною системою розстикування.

Експертне журі конкурсу було представлене успішними бізнесменами та науковцями. Міжнародні експерти оцінювали фіналістів у режимі онлайн: виконавчий директор та засновник “D-orbit” Лука Россеттіні, президент і засновник Swiss Space Tourism Association Боріс Оттер, виконавчий директор та засновник Thynk Ісі Голдвассер, менеджер з інвестицій High-Tech Gründerfonds Management GmbH Крістіан Зіах. Українські ж фахівці зібрались безпосередньо у Міжнародному виставковому центрі: заступник декана Києво-Могилянської бізнес школи та керівник програми Presidents' MBA Едуард Мальцев, винахідник та підприємець у галузі енергоефективного будівництва, розумних будинків, IoT, 3D-друку Макс Гербут, заступник генерального директора з корпоративно-правової роботи Південного машинобудівного заводу Сергій Захарченко, докторка біологічних наук, професорка і завідувачка відділу сенсорної сигналізації Інституту фізіології імені О. Богомольця Нана Войтенко, радник Голови Державної космічної агенції України Андрій Колесник. Долучився до журі й переможець Vernadsky Challenge 2019, керівник й засновник проєкту Esper Bionics, лікар, інженер, серійний підприємець Дмитро Газда. За традицією головував співзасновник і голова правління ГО “Асоціація Ноосфера“, доктор філософії Михайло Рябоконь.

Під час гранд-фіналу також відбулись панельна дискусія представників наукової й бізнес спільнот на тему перспективи інженерних стартапів в Україні та світі, виступи фіналістів Vernadsky Challengе попередніх років, виставка дитячих космічних малюнків Noosphere Space Art Challenge і допрем’єрний показ документально-ігрового фільму про видатного інженера-конструктора Сергія Корольова «Незламний. Шлях до мрії».

Подивитися пітчі фіналістів і переможців, а також панельну дискусію «Перспективи інженерних стартапів в Україні та світі» можна тут: https://youtu.be/RjF2w9GVvPk  (перший день, панельна дискусія) https://youtu.be/9OFZyBPo07M (другий день, пітчі фіналістів).

Більш детально дізнатись про Vernadsky Challenge можна на офіційному сайті: https://vernadskychallenge.com/ua/


Контакти для ЗМІ:
Тетяна Снопко
+380681111414
tsn@noosphere.com

Фото з заходу: https://drive.google.com/drive/folders/1GD0DTv5PV6h7s9O-d4rYBLrlwWxGA3nj?usp=sharing 

Для довідки:

ГО «Асоціація Ноосфера»| noosphereglobal.com

ГО «Асоціація Ноосфера» — некомерційна організація, яку заснував Макс Поляков. Своєю діяльністю організація прагне стимулювати відкриття, використання та поширення наукових знань, а також збільшити інтерес громадян та бізнесу до науки. Серед ініціатив Noosphere — фестиваль робототехніки BestRoboFest, мережа інженерних лабораторій Noosphere Engineering School, етап Кубка світу з дрон-рейсингу Copter Race, космічний хакатон NASA Space Apps Challenge у Дніпрі, Всеукраїнська мистецька ініціатива Noosphere Art Rocket Park, Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку космосу Noosphere Space Art Challenge, модернізація Дніпровського планетарію та реконструкція університетського парку при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.

Контактна особа

Іван Аксьоненко

ГО" Асоціація Ноосфера", Дніпро

+38 (063) 664 05 29 aksyonenkovanya@gmail.com