pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

10:27 2018.05.29
star_border Додати в обрані

Звуження кола інвестиційних можливостей у Європі створює потенціал для українського ринку нерухомості

Згідно зі щоквартальним Європейським індексом справедливої вартості, який визначається компанією Cushman & Wakefield на основі аналізу 123 європейських ринків офісної, торговельної та логістичної нерухомості, 12 ринків знизили свої позиції, і така ж кількість, навпаки, підвищила, що відображає загальну тенденцію до зменшення кількості найкращих активів для інвестування у першому кварталі 2018 року.

Згідно зі щоквартальним Європейським індексом справедливої вартості, який визначається компанією Cushman & Wakefield на основі аналізу 123 європейських ринків офісної, торговельної та логістичної нерухомості, 12 ринків знизили свої позиції, і така ж кількість, навпаки, підвищила, що відображає загальну тенденцію до зменшення кількості найкращих активів для інвестування у першому кварталі 2018 року.

За допомогою запатентованої метрики кожен ринок було зіставлено зі «справедливою вартістю» - адекватною компенсацією за ризик володіння інвестором основними активами протягом п'ятирічного періоду. У першому кварталі 2018 року тільки 19% індексу були класифіковані як «недооцінені». Логістика залишається найбільш привабливим сектором, причому 46% ринків класифікуються як «недооцінені», а тільки два - «оцінені в повній мірі».


П’ять найбільш «недооцінених» / «оцінених у повній мірі» ринків у Європі

Найбільш «недооцінені» ринки

1. Москва, торговельна нерухомість

2. Москва, офісна нерухомість

3. Дублін, логістична нерухомість

4. Будапешт, торговельна нерухомість

5. Лісабон, логістична нерухомість

Ринки, «оцінені в повній мірі»

119. Лондон, офісна нерухомість

120. Париж, офісна нерухомість

121. Відень, офісна нерухомість

122. Стамбул, торговельна нерухомість

123. Стамбул, офісна нерухомість

 

Найбільші офісні ринки, такі як Лондон, Відень і Стамбул, класифікуються як «оцінені в повній мірі». Вони досягнули найнижчого історичного рівня дохідності з обмеженим прогнозом зниження ставок дохідності та, в багатьох випадках, помірними очікуваннями щодо зростання вартості орендних ставок.

Регіони Центральної та Східної Європи продовжують демонструвати здоровий баланс між «справедливо оціненими» та «недооціненими» ринками, на відміну від Німеччини, Бенілюксу (Бельгія, Нідерланди та Люксембург) і країн Скандинавії, які мають лише кілька ринків із «заниженою вартістю» активів.

Ріккардо Піццуті, старший аналітик департаменту аналітики регіону ЕМЕА компанії Cushman & Wakefield, сказав: «Результати наших досліджень відображають той факт, що ми знаходимося на більш пізніх етапах циклу нерухомості, причому багато ринків позначені як оцінені в повній мірі. Це не означає, що ціннісна вартість або можливості недоступні, все залежить від стратегій інвесторів, але в цілому існує менше можливостей для інвестицій в недооцінені активи.

Після рекордного об’єму квартальних інвестицій у розмірі €112 млрд. в четвертому кварталі минулого року, активи найкращої якості по всій Європі стають все більш дефіцитними в процесі розвитку економічного циклу. Це призвело до того, що перші три місяці цього року були найменш активним кварталом за період з 2014 року з точку зору розміру інвестицій в сумі €49 млрд.

Логістичні ринки Дубліна і Лісабона знаходяться у п'ятірці «недооцінених» ринків згідно Індексу. Португальська економіка, зокрема, показує хорошу динаміку, зі збалансованим поєднанням споживання, інвестицій і експорту. У минулому році обсяги експорту були найвищими за останні десять років, і позитивна тенденція продовжилася в 2018 році. Ми очікуємо подальшого зниження ставок дохідності протягом прогнозованого періоду, що підтримуватиметься здоровими інвестиційними обсягами і значним попитом на ринку оренди.

В цілому ми очікуємо, що дохідність знизиться для окремих ринків у 2018 році, оскільки об’єм капіталу допомагає підтримувати конкуренцію за якісні активи. Однак, з кінця 2018 року і надалі висока дохідність державних облігацій буде означати, що інвестиції в нерухомість будуть виглядати менш привабливими».

«Звуження кола інвестиційних можливостей на зрілих європейських ринках створює потенціал для зростання інтересу до периферійних ринків Європи. Ми вже бачимо інвестиційну зацікавленість країнами, які є нашими близькими сусідами (Румунія, Угорщина, Словаччина, а також Болгарія, Хорватія, Сербія), отже і Україна має шанс привабити потенційних інвесторів на свій ринок. Варто підкреслити, що ринок нерухомості України є недооціненим, оскільки є можливості росту оренди в усіх сегментах (офіс, склади, торгівельна нерухомість), а ставки капіталізації пропонують привабливі повернення для інвесторів. Ставки капіталізації для преміальних активів в офісній нерухомості складають 12%, для торгівельної нерухомості – 12,5%, і 12,5%-13% для логістики», - коментує керівник відділу ринків капіталу компанії Cushman & Wakefield в Україні Володимир Мисак.

 

 

Про Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield була заснована в 1917 році в Нью-Йорку і вже відзначила свій 100-річний ювілей. Компанія є провідним консультантом у сфері комерційної нерухомості з річним доходом 6 млрд доларів. 45 тис. співробітників компанії у більш ніж 70 країнах світу допомагають девелоперам і інвесторам оптимізувати вартість їх нерухомості завдяки міжнародному досвіду, глибоким знанням локальних ринків і вражаючій платформі ефективних рішень. До глобального об'єднання двох найбільших консалтингових компаній у 2015 році - Cushman & Wakefield та DTZ - український офіс працював під брендом DTZ більше 20 років. Основними напрямками роботи є агентські послуги для власників комерційної нерухомості та орендарів, ринки капіталу і операції із земельними ділянками, управління активами та інвестиціями, аналітика і консалтинг з питань девелопменту, оцінка нерухомості, а також управління комерційними об'єктами. Щоб дізнатися більше, відвідайте наш сайт www.cushmanwakefield.com.ua


Контактна особа