pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

11:58 2021.06.08
star_border Додати в обрані

2 мільйони гривень на космос та медицину: Київ зустрічає інженерні стартапи з усього світу на Vernadsky Challenge 2021

15-16 червня, в рамках міжнародного авіакосмічного салону «АВІАСВІТ - ХХІ» в МВЦ, за підтримки ГО «Асоціація Ноосфера» пройде V гранд-фінал конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge. Переможці отримають грант на розвиток у розмірі 2 мільйонів гривень.

Vernadsky Challenge в Україні було ініційовано меценатом та послідовником вчення про Ноосферу Максом Поляковим в січні 2015 року. Відтоді конкурс відбувався щороку та збирав заявки від команд з усього світу, а у 2017 році до лав експертів долучився легендарний руйнівник міфів - Джеймі Гайнеман.

За 6 років існування Vernadsky Challenge участь у ньому взяли понад 600 команд з 36 країн світу й України зокрема. На сьогодні у фокусі інтересів конкурсу два напрями: космічні технології та активна біоелектроніка, а призовий фонд Макс Поляков збільшив у 2016 році вдвічі і він складає 2 мільйони гривень.

У відборі до цьогорічного фіналу брали участь 89 закордонних та 43 українські стартапи, з яких більше ніж половина належать до категорії проєктів космічної тематики. Серед них є і українська суборбітальна ракета K300Geo, яка має стати першим етапом створення надлегкого носія для малих космічних апаратів, і розумний пластир для непрямого (неінвазивного) введення ліків від проєкту Medicsen з Іспанії, і гібридне ракетне паливо, і апарат для раннього виявлення та профілактики тромбозу глибоких вен, і навіть супутник нового формфактору для дослідження космосу. Усього в фіналі конкурсу представлені проєкти з 6 країн: Канади, Словаччини, Швеції, Іспанії, США та України.

У журі Vernadsky Challenge-2021 представлені різнопрофільні спеціалісти. Так, за оцінку наукової складової відповідає докторка біологічних наук, професорка й завідувачка відділу сенсорної сигналізації Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України Нана Войтенко. За бізнес складову - заступник декана Києво-Могилянської бізнес-школи та керівник програми Presidents' MBA Едуард Мальцев. Також до складу журі входять представники відомих закордонних космічних підприємств, такі як: віцепрезидент з маркетингу та продажів Airbus Defence & Space - Лорен Жаффар та засновник приватної космічної компанії Excalibur Almaz - Артур Дула.

Крім презентацій проєктів, цього року на Vernadsky Challenge відбудеться панельна дискусія на тему: «Перспективи інженерних стартапів в Україні й світі». Усі охочі зможуть на власні очі побачити 100 кращих робіт Noosphere Space Art Challenge - щорічного конкурсу дитячих космічних малюнків організованого ГО «Асоціація Ноосфера». Конкурс проходив серед дітей віком від 3 до 17 років напередодні Дня космонавтики та був присвячений тематиці 30 років космічної незалежності України. Цього року свої роботи надіслали понад 13 тисяч дітлахів з усіх куточків країни. Всі учасники отримали дипломи, а переможці у кожній з вікових категорій - цінні призи.

Родзинкою заходу стане запрошений гість - відомий режисер і заслужений артист України Петро Михайлович Авраменко, який презентує для загалу свій документальний фільм про видатного українського інженера-ракетобудівника - Сергія Павловича Корольова. Фільм було створено за підтримки ГО “Асоціація Noosphere”.

Стати глядачами конкурсу можна буде як відвідавши його 15-16 червня у Міжнародному виставковому центрі, так і взявши участь в інтерактивній онлайн-трансляції. Зареєструватися на онлайн-трансляцію та більш детально дізнатись про V гранд-фінал конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge можна на офіційному сайті:

https://vernadskychallenge.com/ua/


Контакти для ЗМІ:

Снопко Тетяна

+380681111414

tsn@noosphere.com


Акредитація ЗМІ на території Міжнародного виставкового центру:
https://www.iec-expo.in.ua/ua/pres-tsentr/accreditation


Програма заходу, фото та відео:

http://bit.ly/VernadskyChallenge2021Media


Для довідки:
ГО «Асоціація Ноосфера»| noosphereglobal.com

ГО «Асоціація Ноосфера» — некомерційна організація, яку заснував Макс Поляков. Своєю діяльністю організація прагне стимулювати відкриття, використання та поширення наукових знань, а також збільшити інтерес громадян та бізнесу до науки. Серед ініціатив Noosphere — фестиваль робототехніки BestRoboFest, мережа інженерних лабораторій Noosphere Engineering School, етап Кубка світу з дрон-рейсингу Copter Race, космічний хакатон NASA Space Apps Challenge у Дніпрі, Всеукраїнська мистецька ініціатива Noosphere Art Rocket Park, Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку космосу Noosphere Space Art Challenge, модернізація Дніпровського планетарію та реконструкція університетського парку при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.

Контактна особа

Іван Аксьоненко

ГО" Асоціація Ноосфера", Дніпро

+38 (063) 664 05 29 aksyonenkovanya@gmail.com