pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

16:25 2021.01.25
star_border Додати в обрані

АТ «Харківгаз» оскаржуватиме передачу мереж двох населених пунктів Харківської області на обслуговування ВАТ «Кіровоградгаз»

20 січня 2021 року НКРЕКП прийняла рішення про виключення з території ліцензованої діяльності АТ «Харківгаз» смт. Донець та с. Копанка Харківської області та включила ці населені пункти в територію ліцензованої діяльності ВАТ «Кіровоградгаз». АТ «Харківгаз» оскаржуватиме в суді рішення Регулятора, прийняте з численними порушеннями

В АТ «Харківгаз» вважають, що в НКРЕКП при прийнятті даного рішення припустились до численних порушень власної постанов №201 від 16 лютого 2017 року «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності на ринку природного газу» та №548 від 3 березня 2020 року «Про затвердження Порядку ліцензування видів господарської діяльності, державне регулювання яких здійснюється НКРЕКП». Тому дії Регулятора будуть оскаржуватись газорозподільною компанією в суді.

АТ «Харківгаз» вважає, що НКРЕКП не мала підстав для прийняття даного рішення і воно є необгрунтованим та незаконним. Крім того, державним регулятором не врахована доцільність та розмір витрат Оператора ГРМ на обслуговування споживачів, які знаходяться в іншій частині України.

Наразі АТ «Харківгаз» має необхідні укладені угоди з побутовими споживачами для здійснення своєї діяльності, в кожному районі розташовані дільниці компанії, забезпечена робота аварійно-диспетчерських служб, працюють точки контакту для клієнтів компанії.

Також виникає резонне питання, яким чином будуть обслуговуватись газорозподільні мережі та створені безпечні умови для споживачів Оператором ГРМ з Кіровоградської області, яка навіть не має з Харківською спільної межі. Як будуть виконуватись нормативи прибуття аварійно-диспетчерських служб за викликом користувачів газу.

АТ «Харківгаз» вважає, що НКРЕКП даним рішенням створює небезпечний прецедент, який може поставити під загрозу безпеку розподілу природного газу та призвести до розбалансування газорозподільних мереж. Тому компанія домагатиметься скасування незаконного рішення в судах.


Контактна особа