pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

13:00 2020.12.08
star_border Додати в обрані

З початку року виявлено майже 140 випадків втручань в роботу лічильника споживачами природного газу Харкова

З початку року представниками ДП «Укрметртестстандарт» та АТ «Харківміськгаз», було проведено повірку 8300 лічильників природного газу. Також проведено 1300 експертиз лічильників. В результаті, виявлено 139 втручань в роботу приладів обліку з боку споживачів.

Найпоширенішими способами втручання в роботу лічильників є зрив пломб приладу обліку, встановлення фальшивих пломб, підрив скла лічильного механізму, пошкодження відлікових колес, встановлення вбудованих магнітів, тощо.

В ході повірки лічильників, якщо виникає підозра на втручання, призначається експертиза приладу обліку. Експертиза проводиться спеціальною комісією. В ній беруть участь представники державного підприємства зі стандартизації та метрології «Укрметртестстандарт». Також на експертизу обов’язково запрошується власник лічильника газу.

Якщо експертиза підтвердила факт втручання в роботу лічильника, споживачу нараховуються до сплати вартість послуг з експертизи лічильника та збитки за несанкціоноване використання газу. А якщо експертиза спростовує втручання споживача в газовий лічильник, кошти до сплати споживачу не нараховуються.

Нагадуємо, будь-які самостійні маніпуляції з газорозподільною системою або газовими лічильниками можуть стати причиною витоків газу що несе за собою загрозу життю.


Контактна особа

Татьяна Черкасова

АТ "Харківміськгаз", Харків

+38 (067) 807 29 90 tc019863@gmail.com