pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

19:51 2020.10.24
star_border Додати в обрані

Більше 50% українців не готові вакцинуватися російським препаратом і ще 34% не хочуть вакцинуватися зовсім

Cьогодні однією з найпопулярніших тем для обговорення після політики є вакцинація від COVID-19. Українцям доведеться запастися терпінням: щоб система вакцинації повноцінно запрацювала, знадобиться близько року.

Cьогодні однією з найпопулярніших тем для обговорення після політики є вакцинація від COVID-19. Українцям доведеться запастися терпінням: щоб система вакцинації повноцінно запрацювала, знадобиться близько року.

Дослідницька компанія Gradus Research провела опитування, щоб дізнатися, які настрої з приводу вакцини в українців, чи готові вони вакцинуватися в цілому, російським препаратом або препаратом іншого виробника?

Згідно з отриманими даними, менша частина жителів України готова вакцинуватися прямо зараз, якби з'явилася діюча вакцина. Це 38,8% українців. Приблизно така ж кількість людей категорично проти вакцинації – 34% і 27% – поки що важко відповісти. До вакцинації прямо зараз більше готові чоловіки, ніж жінки 47% проти 31%.

Причиною неготовності до вакцинації велика частина респондентів називає переживання з приводу важких побічних дій препарату – 56% опитаних. 22% українців не вірять в ефективність вакцини від COVID-19 і 20% – в ефективність будь-якої вакцини. Недовіра до вакцинації також підтверджує міжнародне дослідження, яке провели влітку 2020 року: тільки 50% українців вважають, що вакцинація дійсно працює.

Нагадаємо, що на даний момент у всьому світі працюють над створенням більш 100 вакцин. На сьогоднішній день існує тільки один зареєстрований препарат – це російський "Супутник 5". За словами експертів, тестування вакцини проходило з порушеннями, через що в світі ведеться багато суперечок. Проте, на початку жовтня президент РФ запропонував постачати її в Україну, що також спричинило чимало обговорень. Володимир Зеленський, в свою чергу, заявив, що українці будуть вакцинуватися європейським препаратом, як тільки його розроблять.

Чи готові мешканці України вакцинуватися від COVID-19 в разі закупівлі Україною російського вакцини? Дослідження Gradus показало, що більше половини респондентів відповіли категоричне "ні" (52%). Основна причина – це недовіра до ефективності російського препарату – 71%, неетичність закуповувати вакцину у країни-агресора – 55% і недовіра російським вченим – 42%.

34% українців бачать в цьому можливість захисту від вірусу, тому згодні були б вакцинуватися, і ще 14% поки що не визначилися.

Дослідження було проведено компанією Gradus методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром більше 50 000 жителів, 18-60 років, за статтю, розміром населеного пункту і регіоном.

Період проведення поля: 15.10.2020, Розмір вибірки: 943 респондента.

Про компанію

Дослідницька компанія Gradus Research була запущена в 2019 році. Gradus – платформа для проведення соціологічних експрес-опитувань за допомогою спеціального мобільного додатку. Опитування проводяться з дотриманням стандартів соціології серед верифікованих респондентів панелі Gradus. Технологія дозволяє проводити репрезентативне національне поле протягом кількох годин. Сайт компанії: https://gradus.app


Контактна особа