pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

12:54 2018.04.27
star_border Додати в обрані

Державна недопомога: з хворої голови на здорову

Підвищення Білоцерківською міською радою ставок місцевих податків та зборів до максимального рівня. Нерозуміння положень закону чи відверта маніпуляція?

Нещодавно одразу декілька регіональних ЗМІ Київщини повідомили про засідання Білоцерківська міська рада (17.04.2018), на якому було схвалено низку проектів рішень щодо встановлення місцевих податків та зборів на 2019 рік (єдиного податку, транспортного податку та туристичного збору, податку на нерухоме майно та земельного податку) за МАКСИМАЛЬНО допустимим рівнем ставки.

Ніхто не піддає сумніву повноваження органів місцевого самоврядування приймати такі рішення, однак...

У даному випадку мотивація для прийняття таких рішень або ґрунтувалася на хибному розумінні положень Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» або ж стала результатам навмисного спотворення змісту цього Закону.

Так, мотивуючи застосування максимальних ставок, заступник міського голови Інна Новогребельська зазначила: «Звісно, міська рада може встановити менші ставки, але тоді підприємці повинні будуть надати Антимонопольному комітету обґрунтування, навіщо їм те зменшення, і вказати, куди вони спрямують зекономлені кошти, а потім ще й відзвітуватися. Поки ж обґрунтувань з відповідними висновками від суб’єктів господарювання щодо зниження ставки податку не надходило…».

Ще один заступник мера, Валерій Гнатюк, зазначив, що «На пільгу не може претендувати один окремий підприємець, а виключно галузь, тобто підприємцям, які, скажімо, працюють у сфері громадського харчування чи сфері машинобудування, варто об’єднатися, зробити обґрунтування та подати його до Антимонопольного комітету. І тоді, можливо, для них ставку податку знизять. А поки платити всім по максимуму!».

Подібні заяви викликали очікуване обурення та нерозуміння з боку бізнес-спільноти.

Остаточно рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів мають бути прийняті Білоцерківською міською радою до 1 липня 2018 року.

Не відомо, чим закінчиться ця історія, однак поки ще є час, хотілося би дещо пояснити, до чого тут Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та що і кому необхідно робити для застосування такої форми державної допомоги, як «надання податкових пільг».

По-перше, Закон не надає #АМКУ права перебирати на себе повноваження органів місцевого самоврядування, зокрема, щодо встановлення місцевих податків і зборів. Як і раніше, це – повноваження ОМС. Єдине що дійсно змінилося з набранням чинності Законом – АМКУ оцінює вплив таких рішень ОМС на конкуренцію. Будь-яка державна допомога є недопустимою тією мірою, якою вона шкодить конкуренції.

По-друге, Законом передбачено, що підготовка та подання до АМКУ повідомлення про нову державну допомогу (зокрема, про встановлення знижених ставок місцевих податків та зборів), є обов’язком саме надавача державної допомоги (в даному випадку - Білоцерківської міської ради), і в жодному разі – не отримувачів державної допомоги. Саме надавач державної допомоги має визначати проблему ринку, для вирішення якої планується надати державну допомогу; цілі, які мають бути досягнуті, а також засоби, які для цього мають бути застосовані тощо.

По-третє, Законом передбачено, що державна допомога може надаватися як в цілому, окремим галузям, або категорії підприємств (тоді не має конкретного, заздалегідь визначеного переліку отримувачів, і ми говоримо про «програму» державної допомоги), так і окремим, заздалегідь визначеним підприємствам, їх групам (тоді маємо справу з «індивідуальною» державною допомогою). Тож, усе залежить від мотивації та цілей, на досягнення яких спрямована державна допомога.

Забезпечення покращення умов для підприємців, а також забезпечення розвитку місцевої інфраструктури, належить до базових повноважень органів місцевого самоврядування. Прийняття місцевою владою рішень, які йдуть в розріз з означеними завданнями, не може бути виправдано. Нічим. Тим більше, не виправдовується це звичайним небажанням нести відповідальність за прийняті рішення або ж небажанням занурюватися у паперову рутину листування з АМКУ.

Дуже прикро, коли подібні рішення приймаються у місті з найбільшою економікою Київської області. У місті з потужним промисловим комплексом, який складається із 57 підприємств різних галузей та видів діяльності. У місті, де працюють близько 2000 малих підприємств та більше 10000 підприємців - фізичних осіб.

Як бачимо, замість того, щоб перекладати відповідальність за прийняте рішення на якийсь «страшний» Закон, а також і на самих підприємців, Білоцерківській міській раді, разом з Виконавчим комітетом краще було б зібрати необхідні документи та обґрунтування, підготувати повідомлення про нову державну допомогу та звернутися з ним до АМКУ для отримання рішення про допустимість запланованої державної допомоги для конкуренції. Або ж, принаймні, звернутися за фаховою консультацією.
Тоді і місцеві підприємці отримають стимули для розвитку, і рівень поваги та підтримки влади у регіоні зросте.

Тож, не втрачаємо час, шановні! Головне – бажання.

https://idbc.com.ua/…/20180420_podatki-u-biliy-cerkvi-pidni…

http://mykyivregion.com.ua/…/v-mera-dikogo-virishili-obkla…/



Контактна особа