pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

09:03 2020.09.23
star_border Додати в обрані

«Горе-винахідники» залишають сусідів без газу та наражають їх на небезпеку

Протягом року в аварійно-диспетчерську службу "Харківміськгазу" неодноразово зверталися мешканці багатоквартирних будинків з наріканням на те, що газова труба б'ється струмом. В таких випадках фахівці газової компанії обстежують газову систему будинку та виявляють електропотенціал на газопроводі. Основними причинами виникнення електричного потенціалу на газопроводах є несанкціонований відбір електроенергії та використання газопроводів в якості заземлювачів для електричних приладів.

Нещодавно такий випадок стався у Новобаварському районі міста. Мешканець багатоповерхового будинку вирішив зекономити на електроенергії, нехтуючи безпекою десятків людей. Горе-винахідник приєднав електричний кабель до газової труби. У такий спосіб електролічильник у помешканні крадія зовсім не «мотає» кіловати.

Однак така економія «поза законом» може призвести до непоправного. Причиною трагедії може стати як несправна проводка будинків (порушення ізоляції проводів, неякісне з'єднання проводів в коробках), так і безпосереднє попадання газопроводів під напругу при зіткненні з електричними проводами (на сходових клітках, в квартирах на електрифікованих газових приладах). В результаті цього може виникнути пробій труби газопроводу, вихід газу і його займання, а також ураження споживача електричним струмом.

Тож поки недобросовісного користувача електроенергії не знайдуть, залишати підключений будинок до газопостачання небезпечно. В таких випадках фахівці газового підприємства відключають будинок від подачі «блакитного палива» до виявлення і усунення причини порушення.

АТ «Харківміськгаз» наголошує, якщо Вас «б'є» струмом при дотику до газопроводу - обов’язково повідомляйте про це балансоутримувача будинку та газову компанію. Своєчасний сигнал допоможе запобігти аварійній ситуації і, можливо, врятувати чиїсь життя.

Контактна особа

Татьяна Черкасова

АТ "Харківміськгаз", Харків

+38 (067) 807 29 90 tc019863@gmail.com