pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

15:57 2018.04.25
star_border Додати в обрані

Оформлення етикетки мінеральної води «Лужанська-15» вводило споживачів в оману

ПП Фірма «Глобус» має сплатити 12 000 грн штрафу за вчинене порушення.

Так, Закарпатське тервідділення АМКУ розглянувши заяву від ТДВ «Свалявські мінеральні води» про недобросовісну конкуренцію в діях ПП Фірма «Глобус» під час виробництва та реалізації води мінеральної природної лікувально-столової гідрокарбонатної натрієвої борної фасованої сильногазованої штучно насиченої СО2 «Лужанська-15», таки виявило в діях останнього ознаки порушення.

А саме, ТДВ «Свалявські мінеральні води» в одній з торгових точок в місті Миколаєві виявило реалізацію води «Лужанська-15», виробництва ПП Фірма «Глобус».

Як встановили антимонопольщики, зовнішнє оформлення етикетки води «Лужанська-15» було схожим за загальною композицією, розміщенням основних написів, кольоровою гаммою та окремими елементами з етикеткою води «Лужанська», виробництва ТДВ «Свалявські мінеральні води».

У свою чергу, як зазначило саме ТДВ «Свалявські мінеральні води», воно не надавало дозволу (згоди) ПП Фірма «Глобус» на використання їхнього або схожого на їхнє оформлення етикеток.

Для з’ясування можливості змішування продукції виробництва обох суб’єктів господарювання, Закарпатське тервідділення АМКУ провело опитування щодо сприйняття споживачами схожості зовнішнього оформлення етикеток продукції.

За результатами цього опитування було встановлено, що 65,2 % споживачів вважають схожими зовнішнє оформлення етикетки (використання однакової гами кольорів, загальної композиції, розміщення основних написів, окремих елементів) води «Лужанська» з водою «Лужанська-15», а

75,5 % опитаних вважають, що їх виробляє однин і той самий суб’єкт господарювання.

Таким чином, тервідділення АМКУ визначило, що ПП Фірма «Глобус» використовуючи, напрацьовану репутацію іншого товариства може отримати неправомірні переваги у конкуренції не завдяки власним досягненням, а від використання схожого оформлення етикеток мінеральної води «Лужанська-15».

Такі дії були визнані органом Комітету як порушення, передбачене статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді неправомірного використання позначень, за що ПП Фірма «Глобус» і було оштрафоване на вказану суму.

Однак при визначенні суми штрафу тервідділенням АМКУ було враховано той факт, що підприємство припинило порушення та почало використовувати нові етикетки мінеральної води «Лужанська-15».

текст рішення АМКУ

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=83916&schema=zak

Контактна особа